Zamiast w teatrze, zobacz sztukę w wagonie kolejowym

Wspomnienia osób, które jako dzieci przeżyły wysiedlenia po II wojnie światowej – o tym opowiada spektakl, który powstał w wyniku międzynarodowego projektu “Ucieczka – Flucht”, realizowanego w wagonach towarowych na dziesięciu dworcach na terenie Polski i Niemiec. Przedstawienie zostanie zaprezentowane poznańskiej publiczność 28 i 29 lipca.

Projekt “Ucieczka – Flucht” to koprodukcja teatru Das Letzte Kleinod i Teatru Gdynia Główna. Rozmowy z osobami, które zostały wysiedlone przeprowadzano w trzech krajach: Rosji, Polsce i Niemczech. Są to mieszkańcy miejscowości, które zmieniły po wojnie przynależność państwową lub osoby, które będąc dziećmi musiały przeprowadzić się.

Dokumentalna sztuka teatralna w wykonaniu aktorów i muzyków z Niemiec, Polski i Rosji będzie realizowana w czterech wagonach towarowych, transportowanych wraz z pociągiem „Ozeanblauen”, który został specjalnie zaadoptowany dla artystów do realizacji teatralnych projektów site-specific.

Tournée przedstawienia „Ucieczka-Flucht” odbywa się na trasie kolejowej: Gdynia – Piła – Poznań – Frankfurt nad Odrą – Berlin – Lüneburg – Hanower – Bremerhaven – Geestenseth w terminie od 15 lipca do 29 sierpnia 2016 roku.

W Poznaniu spektakl będzie można zobaczyć 28 i 29 lipca na bocznicy kolejowej przy stacji Poznań Strzeszyn – ul. Biskupińska 126. Bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy, osoby powyżej 75 roku życia – wstęp bezpłatny. Sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.