Policjanci odzyskali przedmioty skradzione z Katedry Poznańskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 stycznia 2017 roku. Z ołtarzy w Katedrze Poznańskiej skradziono trzy lichtarze. Zawiadomieni o sprawie policjanci, natychmiast przystąpili do działań poszukiwania złodziei, do których trafili już po kilkunastu godzinach od zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna i kobieta początkowo ukradli z Katedry dwa małe lichtarze, które chwilę później sprzedali. Zachęcona zarobkiem […]

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 stycznia 2017 roku. Z ołtarzy w Katedrze Poznańskiej skradziono trzy lichtarze. Zawiadomieni o sprawie policjanci, natychmiast przystąpili do działań poszukiwania złodziei, do których trafili już po kilkunastu godzinach od zdarzenia.

Jak się okazało, mężczyzna i kobieta początkowo ukradli z Katedry dwa małe lichtarze, które chwilę później sprzedali. Zachęcona zarobkiem kobieta, wróciła do kościoła i ukradła kolejny lichtarz – zaliczany do szczególnych dóbr kultury. Gdy nie udało jej się sprzedać przedmiotu, wyrzuciła go do kosza na śmieci.

Jeszcze tego samego dnia, policjantom udało się dotrzeć do mężczyzny, który kupił przedmioty. W jego domu, policjanci znaleźli także dwa inne świeczniki i krzyż procesyjny, które odkupił od mężczyzny, który ukradł je z kościoła na Starym Mieście na początku stycznia.

Wszystkie przedmioty zostały zwrócone zarówno do Katedry jak i do drugiego kościoła. Lichtarz, wyrzucony do kosza przez kobietę, znalazł poznaniak, który poinformował o tym fakcie policję.

Kobieta, która ukradła przedmioty z Katedry odpowiadać będzie za kradzież przedmiotów stanowiących szczególne dobro dla kultury. Z kolei mężczyzna, który dopuścił się kradzieży z kościoła na Starym Mieście odpowie za kradzież.