Obchody Poznańskiego Czerwca – zmiany w organizacji ruchu we wtorek i środę

W ostatnich dniach w wielu miejscach miasta odbywają się uroczystości związane z kolejna rocznicą Poznańskiego Czerwca 1956 roku. We wtorek i środę, w związku z obchodami, z utrudnieniami na poznańskich ulicach muszą liczyć się kierowcy.

Zmiany w organizacji ruchu nastąpią na ul. Ewangelickiej, Kochanowskiego, Krasińskiego, 28 Czerwca 1956 r., Zwierzynieckiej, Gajowej i al. Niepodległości.

We wtorek, od godziny 13:00 do 14:00, z ruchu wyłączona będzie ul. Ewangelicka. Tego dnia obowiązywać będzie tam także zakaz zatrzymywania się i postoju.

W środę, 28 czerwca, od godziny 10:30 do 13:00 ul. Kochanowskiego oraz fragment ul. Krasińskiego od ul. Mickiewicza do ul. Kochanowskiego, będą wyłączone z ruchu. W tym przypadku także obowiązywać będzie w tym dniu zakaz zatrzymywania się i postoju.

Od godziny 13:30 do 15:30, niemożliwy będzie przejazd w obu kierunkach ul. 28 Czerwca 1956 roku, na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Wspólnej. Objazd został wytyczony ul. Hetmańską, Dolna Wilda i Wspólną. Przez cały dzień obowiązywać będzie również zakaz zatrzymywania się i postoju.

Utrudnienia na al. Niepodległości pojawią się w godzinach 18:00-18:30, gdy z ruchu wyłączony będzie odcinek tej ulicy od ul. Libelta do ul. Święty Marcin.

Ponadto, od godziny 9:00 do 13:00, utrudnienia dla kierowców pojawią się na ul. Gajowej i Zwierzynieckiej. Z ruchu wyłączony będzie odcinek ul. Zwierzynieckiej wzdłuż Starego Zoo. Tego dnia, zarówno na tej ulicy, jak i po zachodniej części ul. Gajowej przy dawnej zajezdni będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się i postoju.

ZDM informuje także, że na wniosek policji możliwe będzie wprowadzanie innych zmian w organizacji ruchu, w tym m.in. czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnej.