Policja zatrzymała sprawców pobicia. Jeden z nich odpowie także za uszkodzenie lusterek samochodowych

Trzy osoby zostały zatrzymane przez Policję w związku z pobiciem, do jakiego doszło na początku ubiegłego tygodnia. Jeden z mężczyzn odpowiedzialny jest także za uszkodzenie lusterek samochodowych.

Zaczęło się od uszkodzenia lusterek na ul. 28 Czerwca 1956 roku, do którego doszło w nocy, 8 sierpnia. Podczas oględzin miejsca zdarzenia w celu ustalenia sprawcy lub sprawców, funkcjonariusze otrzymali informację o bójce, do jakiej miało dojść na ul. Przemysłowej.

Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy tłumaczyli, że zostali zaatakowani przez trzech młodych mężczyzn. Napastnicy mieli ich zaczepić, a po chwili zaatakować 19-latka gazem pieprzowym, a potem go pobić.

Sytuację zauważył przechodzący niedaleko 51-latek, który próbował pomóc i odciągnąć napastników, przez co także został przez nich pobity.

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić i zatrzymać sprawców, niedaleko starego dworca PKS. Mężczyźni, w wieku 19-29 lat, byli nietrzeźwi. Przy jednym z nich znaleziono gaz pieprzowy, którym zaatakowany został przechodzień. Ustalono także, że jeden z mężczyzn odpowiedzialny jest za uszkodzenie lusterek na ul. 28 Czerwca 1956 roku.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów udziału w pobicie, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który uszkodził elementy samochodów, usłyszał także zarzut uszkodzenia mienia, za co w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.