Poznań połączy się drogą rowerową z gminą Swarzędz

W piątek, ZDM przedstawi dokładny opis czterech rozważanych wariantów dla budowy drogi rowerowej łączącej wschód Poznania z dzielnicą Nowa Wieś w Swarzędzu. Wariant I i II zakłada wytyczenie drogi wzdłuż ul. Warszawskiej i Poznańskiej. Według pierwszego, ścieżka miałaby powstać po północnej stronie ul. Warszawskiej, od skrzyżowania ulic Leszka i Radziwoja w Antoninku do ul. Kirkora […]

W piątek, ZDM przedstawi dokładny opis czterech rozważanych wariantów dla budowy drogi rowerowej łączącej wschód Poznania z dzielnicą Nowa Wieś w Swarzędzu.

Wariant I i II zakłada wytyczenie drogi wzdłuż ul. Warszawskiej i Poznańskiej. Według pierwszego, ścieżka miałaby powstać po północnej stronie ul. Warszawskiej, od skrzyżowania ulic Leszka i Radziwoja w Antoninku do ul. Kirkora w Swarzędzu. Drugi z kolei zakłada wykorzystanie istniejących ścieżek, dróg i przedeptów na południe od ul. Warszawskiej.

Wariant III i IV uwzględnia początek drogi na na skrzyżowaniu ulic Piwnej i Kobylepole. Zgodnie z wariantem III, ścieżka ma biec ul. Kobylepole, Borówki i Żywiczną aż do ul. Szumana, gdzie połączy się z istniejącą drogą dla rowerów. Ostatnia propozycja to poprowadzenie trasy przez ul. Kobylepole, Borówki i Transportową do skrzyżowania z ul. Planetarną.

Podczas konsultacji społecznych, które prowadzone będą drogą elektroniczną, będzie można przesyłać swoje uwagi i propozycje zmian. Dokładny opis wariantów opublikowany zostanie w piątek, 25 sierpnia. Wtedy to także rozpoczną się konsultacje, które potrwają dwa tygodnie.