W Wielkopolsce 13 lokalizacji z największą szansą 
na czujnik jakości powietrza

Aviva prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 20 w województwie wielkopolskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą […]

Aviva prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 20 w województwie wielkopolskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy.

W tej chwili, w pierwszej setce rankingu ogólnopolskiego (która kwalifikuje się do montażu urządzenia) znajduje się 13 potencjalnych lokalizacji z województwa wielkopolskiego – spośród zgłoszonych 286. 

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/ranking. 

Głos każdego mieszkańca Wielkopolski jest ważny

Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.pl zostaje przedłużone do 22 grudnia do godz. 22:00. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa wielkopolskiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski. 

Mieszkańcom Wielkopolski problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny – prawie dwie trzecie z nich regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe (65%). Aż 8 ze 100 miast o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza w naszym kraju znajduje się w województwie wielkopolskim (ranking Światowej Organizacji Zdrowia).