Zasłużeni Wielkopolanie XIX wieku tematem kolejnego spaceru po Poznaniu

Sczaniecka, Raczyński, Potocka, Marcinkowski, Działyński – nazwiska dobrze poznaniakom znane, jednak nie wszyscy potrafią powiedzieć, w jaki sposób, osoby te wpisały się w historię Wielkopolski. Dobrą okazją, by się o tym przekonać będzie premierowy spacer „Zasłużeni Wielkopolanie XIX wieku”.

XIX wiek przyniósł Wielkopolsce i Poznaniowi zabór pruski i trudne czasy dla narodu i jego historii. To wtedy, niezwykle ważne były działania, które pozwoliły na przetrwanie narodu polskiego przy jednoczesnym niedopuszczeniu do zahamowania jego rozwoju.

Zasłużeni Wielkopolanie XIX wieku to osoby, które kształtowały opinię publiczną, wpływały na mentalność ówczesnego społeczeństwa, a także dbały o rozwój polskiej kultury, nauki i pamięci historycznej.

Grupa przewodników PoPoznaniu zaprasza na premierowy spacer w marcu, który jest także dwusetną wycieczką tematyczną organizowaną przez grupę. Uczestnicy będą mogli posłuchać historii i zobaczyć miejsca związane m.in. z Edwardem Raczyńskim, Karolem Marcinkowskim, Klaudyną Potocką, Emilią Sczaniecką czy Tytusem Działyńskim.

Spacer odbędzie się w sobotę, 10 marca, o godzinie 11:00. Zbiórka zaplanowana jest przed Pałacem Działyńskich na Starym Rynku Udział jest bezpłatny, ale na koniec można podziękować przewodnikowi napiwkiem. Spacer odbędzie się bez względu na pogodę i liczbę chętnych,