“Krajobraz po bitwie – powojenny Poznań”, czyli sobotnia wycieczka w przeszłość

Jak wyglądał Poznań w pierwszych latach powojennych? Jak wyglądała nowa rzeczywistość, w jakiej znaleźli się mieszkańcy miasta po wojennej traumie? Jak przedstawiał się „krajobraz po bitwie”?

Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas sobotniego spaceru z przewodnikami z grupy PoPoznaniu.

Podczas nietypowej wycieczki, uczestnicy będą mogli zobaczyć powojenny Poznań na starych fotografiach. Zobaczą jak wyglądało miasto tuż po wyzwoleniu z okupacji hitlerowskiej i posłuchają jak wyglądało życie codzienne mieszkańców Poznania, którzy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

W jaki sposób trauma powojenna i wszechobecne ruiny zniszczonego miasta kształtowały ówczesnych poznaniaków? Jak radzili sobie z nową władzą komunistyczną i obecnością Armii Czerwonej?

Nietypowa wycieczka „Krajobraz po bitwie – powojenny Poznań” odbędzie się w ramach cyklu „Podwieczorków”, czyli cyklu spacerów tematycznych po Starym Mieście.

Chętni powinni zjawić się w sobotę, 11 sierpnia, o godzinie 18:00 przed Ratuszem. Udział jest bezpłatny, choć na koniec można podziękować przewodnikowi napiwkiem. Spacer odbędzie się bez względu na liczbę uczestników i warunki pogodowe.