“Na frasunek… dobry trunek”. Co pili poznaniacy na przestrzeni wieków?

Na początku było… piwo. Jakie trunki towarzyszyły poznaniakom na przestrzeni wieków? Po co najczęściej sięgali, gdy chcieli świętować? W jaki sposób radzono sobie z pijaństwem w mieście? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedzi już jutro.

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu zapraszają na spacer „Na frasunek… dobry trunek, czyli opowieści o piwie… i nie tylko”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie trunki towarzyszyły poznaniakom na przestrzeni wieków.

Przewodnik opowie o tym, co trzeba było umieć i zrobić, by zostać piwowarem oraz jak rozwijało się browarnictwo w Poznaniu. Podczas przechadzki uczestnicy posłuchają historii miejsc, w których wyjątkowi ludzie produkowali i zaopatrywali ludność w trunki alkoholowe.

Dowiedzą się również czym i gdzie zapijało się życiowe troski, a także jak radzono sobie ze zjawiskiem pijaństwa w mieście.

Spacer odbędzie się w sobotę, 23 czerwca. Zbiórka zaplanowana jest na placu Międzymoście przy krzyżu chwaliszewskim. Zakończenie przechadzki planowane jest w Starym Browarze.

Do wyboru są dwie tury godzinowe: 11:00 i 18:00. Udział jest bezpłatny, a spacer odbędzie się bez względu na ilość chętnych i warunki pogodowe. Na koniec wycieczki można podziękować przewodnikowi napiwkiem.