Pływalnia letnia na Chwiałce znów czynna

Od dziś można korzystać z pływalni letniej na Chwiałce. Do dyspozycji poznaniaków są dwa baseny i brodzik z dodatkowymi atrakcjami dla dzieci. Obiekt co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Choć pogoda dziś nie zachęca do kąpieli na świeżym powietrzu, to otwarcie sezonu pływalni na Chwiałce ucieszy wielu – zarówno starszych jak i młodszych poznaniaków. W ubiegłym sezonie odwiedziło ją niemal 27 tysięcy osób.

Do dyspozycji użytkowników jest 50-metrowy basen sportowy o głębokości 1,4-2,3 metra oraz basen średni o głębokości 0,9-1,2 metra ze zjeżdżalnią. Dla najmłodszych przygotowano brodzik o maksymalnej głębokości 0,5 metra,, który został oddany do użytku w ubiegłym roku. Wyposażony jest w różne dodatkowe atrakcje dla dzieci. Dostępne będą również boiska do siatkówki plażowej.

Obiekty otwarte są w godzinach 9:00-19:00. Kasa czynna jest do godziny 18:00.

Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na Chwiałce to 8 złotych, a ulgowego (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści) 6 złotych. Posiadacze Karty Rodziny Dużej mają 50-procentową zniżkę (odpowiednio: 4 i 3 złote). Dzieci do lat 4 korzystają z pływalni za darmo. Dodatkowe promocje to bilet dla kolonii i półkolonii w cenie 3 złote od osoby oraz karnety 10-krotnego wstępu w cenie 64 złote normalny i 48 złotych ulgowy.

Chętni będą mogli korzystać z basenu 50-metrowego także w dodatkowych godzinach – 7:00, 7:45, 8:30 i 19:00, w cenie 8 złotych za 45 minut. Wejście na pływalnię w tych godzinach odbywać się będzie przez budynek basenu krytego.

Pływalnia będzie czynna do 31 sierpnia.