Rusza sezon pływalni letnich. Ile będą kosztować bilety?

Wraz z początkiem wakacji letnich rozpocznie się także sezon letnich pływalni POSiR. Od najbliższego weekendu będzie można korzystać z basenów w Parku Kasprowicza i na Chwiałce. Ile trzeba będzie zapłacić za bilet wstępu?

 

Pływalnie letnie otwierane są w czasie letnich wakacji, gdy pogoda na zewnątrz sprzyja zabawom w wodzie. Od początku wakacji, czyli od najbliższego weekendu będzie można korzystać z basenów i atrakcji w Parku Kasprowicza oraz na Chwiałce.

W obu lokalizacjach do dyspozycji użytkowników jest 50-metrowy basen sportowy, a także zjeżdżalnie oraz brodzik z dodatkowymi atrakcjami dla dzieci.

Teren wokół basenów urządzony jest tak, by umożliwić dobre warunki do „plażowania”. Jest więc trawiasta przestrzeń i możliwość wypożyczenia leżaków. Zarówno na Wildzie jak i na Łazarzu dostępne jest też boisko do piłki siatkowej oraz urządzenia do street workoutu.

Obie pływalnie rozpoczną działalność w tym sezonie w sobotę, 25 czerwca, jednak z tej na Chwiałce rekreacyjnie skorzystać będzie można dopiero od niedzieli. W sobotę, w ramach inauguracji odbędą się tam zawody triathlonowe dla dzieci w wieku 1-15 lat.

W Parku Kasprowicza będzie można pływać w czasie sezonu od 9:00 do 20:00. Zainteresowani treningiem pływackim mogą skorzystać z basenu 50-metrowego w godzinach 7:00-9:00. Z kolei pływalnia na Chwiałce będzie dostępna od 9:00 do 19:00.

Ile należy zapłacić za wstęp? W tym roku bilety są nieco droższe. Bilet normalny kosztuje 20 złotych natomiast ulgowy 14 złotych. W tym roku POSiR wprowadzają także nową promocję „happy hours” – po godzinie 18:00 bilet wstępu można kupić za 10 złotych.

Możliwy jest również zakup karnetów – wówczas 10 wejść to koszt o 10% mniejszy niż przy kupowaniu biletów pojedynczych.