Wygrana Lecha Poznań w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Europy

Lech Poznań pokonał Gandzasar Kapan w meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy. Choć wynik cieszy fanów i zespół, to gra Kolejorza nie zachwycała.

Lech szybko rozdał karty w meczu. Pierwsza bramka padła już w 10. minucie, gdy w pole karne dośrodkował Makuszewski, a piłkę do siatki skierował wolejem Gytkjaer.

Już pięć minut później, Gytkjaer podwyższył wynik na 2:0, który strzelił gola z karnego po tym, jak w polu karnym faulowany był Makuszewski.

Niestety, od tego momentu kibice mogli oglądać coraz gorszą grę Kolejorza. Tuż po zdobyciu drugiej bramki, zawodnicy próbowali zdobyć kolejnego gola, jednak z każdą kolejną minutą gry coraz bardziej oddawali inicjatywę przeciwnikowi.

Kolejorza w kilku sytuacjach ratował Burić, który świetnie bronił ataki rywala. Ostatecznie, piłkarzom Lecha udało się utrzymać wynik do końca, dzięki czemu o wiele spokojniej niż drużyna z Armenii przystąpią do spotkania rewanżowego, które odbędzie się już za tydzień.