Lech Poznań bez trenera!

Lech Poznań niedawno świętował Mistrzostwo Polski i powoli rozpoczynał planowanie najbliższych miesięcy, ale okazuje się, że układanie przyszłości będzie nieco bardziej skomplikowane. W poniedziałkowy wieczór klub poinformował, że Maciej Skorża zrezygnował z dalszej współpracy z Kolejorzem. Dlaczego?

 

Lech Poznań przekazał w oświadczeniu, że szkoleniowiec mistrzowskiej drużyny poprosił o możliwość rozwiązania kontraktu „z ważnych przyczyn osobistych”. Władze klubu poinformowały, że trener przedstawił swoją sytuację i uzyskał „pełne wsparcie od wszystkich osób w klubie”. Jak przekazał Piotr Rutkowski, właściciel Kolejorza, Skorża zasygnalizował swoją decyzję już kilka dni temu, a dziś oficjalnie złożył rezygnację.

„Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klue. Drodzy kibice Kolejorza, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć. Spotykałem się z dowodami sympatii z waszej strony niemal na każdym kroku, te piękne momenty pozostaną ze mną na zawsze” – przekazał Maciej Skorża

Skorża został szkoleniowcem Kolejorza w kwietniu 2021 roku.