Na Rondzie Żegrze rozpoczął się montaż nowego torowiska

Na Rondzie Żegrze rozpoczęły się prace związane z montażem torowiska w obrębie skrzyżowania. Wykonane są także pierwsze fundamenty pod nowe słupy trakcyjne. To początek kolejnego etapu przebudowy trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.

Na rondzie pojawiły się już elementy nowego torowiska, a w najbliższych dniach rozpoczną się także prace związane z budową jezdni, chodników i dróg rowerowych. Przygotowane zostaną również pierwsze etapy budowy wodociągu, kanalizacji deszczowej, kanalizacji teletechnicznej oraz układanie kabli energetycznych.

Jak zapewnia wykonawca, prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem.

Inwestycja ma podnieść komfort i bezpieczeństwo podróży pasażerów oraz dostosować całą trasę do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przystanki zostaną zmodernizowane, a do tego powstaną nowe przejścia naziemne.

Obecnie prowadzone prace to część zadania „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”, którego koniec zaplanowany jest na 2023 rok.

_____

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwającą ciszę wyborczą, wszelkie komentarze uznane za agitację polityczną będą usuwane z portalu. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21:00, 21 października 2018 roku, jednak może być przedłużona przez uprawnione do tego organy.