Poranny szczyt komunikacyjny w Poznaniu – gdzie są korki?

Poranny szczyt komunikacyjny daje się we znaki kierowcom. Pochmurne niebo zachęciła więcej osób do jazdy samochodem, co widać na poznańskich ulicach, gdzie tworzą się korki. Wpływ na spowolnienie ruchu ma także awaria energetyczna na północy miasta, przez którą nie działają niektóre sygnalizacje świetlne.

Spowolniony ruch na ul. Grunwaldzkiej, na wysokości os. Kwiatowego, a także ul. Wołczyńska na dojeździe do niej. Ul. Głogowska z korkiem na wysokości Górczyna na nitce w kierunku centrum miasta.

Korkuje się odcinkowo ul. Opolska, a także ul. Czechosłowacka, Wspólna i 28 Czerwca 1956 roku. Spowolnienie ruchu widoczne również na ul. Starołęckiej.

Duży ruch na ul. Tarnowskiej oraz Ostrowskiej na wysokości Krzesin.

Wolna jazda czeka na kierowców na wiadukcie w ciągu ul. Kurlandzkiej oraz na ul. Chartowo, Piaśnickiej, Wiatracznej i Kurlandzkiej.

Korek na dojeździe do Ronda Rataje od strony ul. Krzywoustego i trasy katowickiej, który zaczyna się już przed ul. Anny Jantar. Zakorkowana także ul. Jana Pawła II w rejonie ronda rataje, a także ul. Krzywoustego i most Królowej Jadwigi w kierunku centrum miasta.

Powolna jazda również na ul. Kórnickiej w kierunku centrum, na ul. Grobla, Mostowej, Wierzbowej, Garbary, Wyszyńskiego, Estkowskiego i Długiej.

Na ul. Warszawskiej korek od wysokości hotelu Novotel Malta w kierunku Ronda Śródka. Dojazd do ronda zakorkowany także na ul. Jana Pawła II od wysokości Berdychowa.

Korki także w rejonie przebudowywanego mostu Lecha – ul. Lechicka, Serbska, Hlonda, Gdyńska, Bałtycka i Gnieźnieńska.

Na północy miasta korki na ul. Obornickiej, Naramowickiej i Umultowskiej.

Kolejki samochodów także na ul. Lutyckiej w kierunku Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, św. Wawrzyńca i ul. Dąbrowskiego w kierunku centrum miasta.

Zakorkowany rejon ul. Pułaskiego, Mieszka I, al. Wielkopolskiej i Solnej.