Jak wyglądają prace na Górnym Tarasie Rataj? Od jutra zmiana organizacji ruchu

W związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj, w środę zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Poznańskie Inwestycje Miejskie opublikowały również zdjęcia prezentujące dotychczas wykonane prace.

Rozpoczyna się układanie nawierzchni asfaltowej w rejonie skrzyżowań ul. Żegrze i Bobrzańskiej, a także Chartowo i Wiatracznej.

Od środy, 26 czerwca, zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Z użytkowania zostanie wyłączona południowa część skrzyżowania ul. Żegrze, Bobrzańskiej i Chartowo.

Objazd prowadzący do ul. Chartowo poprowadzono ul. Kurlandzką i Wiatraczną. Do osiedli mieszkaniowych w rejonie ul. Żegrze także będzie można dojechać – należy zawrócić tuż przed remontowanym fragmentem ulic. Dla przejazdu od ul. Chartowo w kierunku ul. Żegrze zostanie wydzielony jeden pas ruchu z możliwością prawoskrętu w ul. Wiatraczną oraz wyjazdu z ul. Bobrzańskiej w ul. Żegrze.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, a także zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.