Jak spędzić piątek w Poznaniu?

Drugi dzień długiego weekendu zapowiada się ciekawie. Atrakcje przygotowano zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych mieszkańców Poznania. Warto skorzystać z miejskiej oferty kulturalno-rekreacyjnej.

Już o godzinie 10:30 pierwsze atrakcje w ramach Lata na Madalinie na terenie starej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego. Dzień rozpocznie się od zajęć logopedycznych dla najmłodszych, czyli “Logo-Malucha”, a w samo południe odbędą się zabawy klockami konstrukcyjnymi w ramach akcji “Konstruktorzy”. O godzinie 15:00 będzie można dowiedzieć się jak przyrządzić i jak smakują smaczne i zdrowe warzywne przekąski i koktajle owocowe. Dzień zakończą zajęcia z samoobrony zaplanowane na 17:30.

Animacje dla dzieci czekają również podczas Lata na Targach. W godzinach 11:00-15:00 odbywać się będą gry i zabawy pod okiem animatorów na terenie MTP. Z kolei w godzinach popołudniowych okazja do zwiedzania terenu MTP wraz z przewodnikiem podczas cyklu “Piątki z PeWuKą”. Uczestnicy zajrzą m.in. do pawilonów, które pamiętają czasy Stanisława Wachowiaka i Rogera Sławskiego i posłuchają historii, anegdotek i ciekawostek dotyczących Powszechnej Wystawy Krajowej. Zapisy przyjmuje: Piotr Ostański-Janicki – 538 100 077, piotr.ostanski-janicki@grupamtp.pl. By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy przesłać zgłoszenie. Zbiórka zaplanowana jest przy bramie przy Pawilonie nr 1 przy ul. Głogowskiej.

Kto zdobył wejściówkę, ten skorzysta z pierwszych w tym miesiącu spektakli w ramach akcji Teatr na Wolnym. Zuwagi na ograniczoną liczbę miejsc, bilety nie będą sprzedawane przed spektaklem.

Bez problemu można za to uczestniczyć w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku, który rozpoczął się wczoraj i potrwa do niedzieli. Nie brakuje m.in. dobrze znanego jarmarku na Starym Rynku, na którym można spróbować, a także kupić różnego rodzaju wyroby regionalne z całego świata. Są wędliny, przetwory, wypieki, alkohole i sery nie tylko z różnych regionów Polski, ale i takich państw jak m.in. Turcja, Sri Lanka, Litwa czy Węgry. W programie znalazły się również m.in. warsztaty kulinarne, pokazy, korowód i występy zespołów folklorystycznych z całego świata oraz koncerty.

Do siebie zaprasza również Zoo Poznań, które przygotowało kolejne atrakcje dla odwiedzających. Dziś w programie: o godzinie 11:00 w Ogródku Dziecięcym odbędzie się bliskie spotkanie z kozami. Spotkanie organizowane jest przede wszystkim z myślą o najmłodszych, ale i nieco starsi będą mieli okazję do pogłaskania zwierząt. Na godzinę 11:45 zaplanowano pokazowe karminie pandek rudych, a już pół godizny później swój posiłek otrzymają foki pospolite. O 12:30 w Pawilonie Zwierząt Nocnych będzie można posłuchać opowieści o jeżatkach, natomiast o 13:00 na Wyspie obok Chaty Niedźwiedzia okazja do podejrzenia przy posiłku lemurów katta. Fani misiów powinni udać się w rejon ich chatki około godziny 13:15, ponieważ wtedy rozpoczną się opowieści o niedźwiedziach brunatnych. Na 14:00 zaplanowano pokazowe karminie ursonów na wybiegu obok kangurów, a o 14:30 opowieści o mieszkańcach sawanny – żyrafach i zebrach, natomiast o 16:30 będzie można posłuchać i dowiedzieć się czegoś o słoniach afrykańskich.