„Jak daleko posunie się władza, żeby móc dalej rządzić?” Poseł Szłapka komentuje działania Jadwigi Emilewicz

Czy można połączyć kandydowanie w wyborach z reklamą wydarzenia? Jak daleko można posunąć się, by utrzymać się przy władzy? Te tematy podczas konferencji prasowej na Placu Wolności poruszył Sekretarz Generalny Nowoczesnej oraz Sekretarz Sztabu Koalicji Obywatelskiej, Adam Szłapka.

Poseł przytoczył m.in. sprawę jednego ze słupów reklamowych, który ma promować zbliżające się Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak zauważył polityk, obok wszystkich informacji zapowiadających to wydarzenie, znajduje się podobizna politolog Jadwigi Emilewicz.

Zdaniem posła, jest to zrozumiałe z uwagi na fakt, że obecna Minister Przedsiębiorczości i Technologii zainicjowała poznańskie Forum. Jednak nie da się ukryć wrażenia, że jest to pewnego rodzaju gra wyborcza. Zwykły mieszkaniec Poznania, widząc taką zapowiedź, złudnie może uznać to za przedstawienie profilu kandydata.

To jeden z przykładów, które wobec polityki partii rządzącej przedstawił poseł Szłapka. Zaapelował on, by nie łączyć kultury z polityką. Na koniec spotkania z mediami, odpowiadał na ich pytania – wyraził m.in. swoją opinię na temat niektórych projektów tworzonych przez posłów PiS (miał m.in. wątpliwości co do słuszności obniżenia podatku VAT).

W godzinach popołudniowych spotka się z mieszkańcami Poznania przy pętli autobusowej na Ogrodach.