PiS przed PO – tak wynika z ostatniego sondażu przedwyborczego

Zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce, w tym także w Wielkopolsce – taki scenariusz na wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych przewiduje ostatni sondaż przedwyborczy opublikowany przez “Głos Wielkopolski”. Wynika z niego, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć w naszym regionie na poparcie rzędu 29,4 proc.

Z opublikowanego na łamach “Głosu Wielkopolskiego” ostatniego sondażu przedwyborczego wynika, że w niedzielę na PiS zamierza zagłosować 39,5 proc. Polaków. Drugą w zestawieniu Platformę obywatelską PiS wyprzedza w tym zestawieniu aż o 15 proc. Zgodnie z sondażem w Sejmie znalazłoby się także miejsce dla przedstawicieli Zjednoczonej Lewicy, ugrupowania Pawła Kukiza, Nowoczesnej Ryszarda Petru i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pozostałe komitety, czyli KORWiN i Patrtia Razem, według sondażu nie przekroczyłyby progu wyborczego, choć w przypadku Janusza Korwin-Mikkego i jego zwolenników wszystko wydaje się sprawą otwartą. Partia KORWiN mogłaby bowiem liczyć na poparcie rzędu 4,5 proc.

Jakie wnioski przynosi sondaż “Głosu” dla naszego regionu? Otóż tu także wygrywa partia Jarosława Kaczyńskiego. I to wyraźnie – w Wielkopolsce na PiS swój głos chce oddać ponad 29 proc. mieszkańców, natomiast na PO – 24 proc. Czyżby nasz region miał przestać być “bastionem PO”. Z takimi prognozami trzeba mimo wszystko poczekać do 25 października, bo to wtedy wszystko się rozegra. Wracając do sondażu, swoich przedstawicieli z Wielkopolski według sondażu będą miały wszystkie pozostałe startujące ugrupowania, nie licząc partii Razem. Jeśli chodzi o konkretne liczby, Zjednoczona Lewica może liczyć w naszym regionie na 11 proc. poparcia, Nowoczesna na prawie 11 proc, Kukiz’ 15 8,4 proc., PSL 7,3 proc., partia KORWiN natomiast 6,6 proc.

Pełen sondaż znajduje się na stronie www.gloswielkopolski.pl (przejdź na stronę)