Ponad 40 kierunków czarterowych z lotniska Poznań-Ławica planowanych na 2020 rok

Choć lato skończyło się całkiem niedawno, to warto już pomyśleć o kolejnych wakacjach. Jak się okazuje, w 2020 roku pasażerowie poznańskiego lotniska mogą mieć do wyboru ponad 40 kierunków czarterowych, a wśród nich kilka ciekawych nowości. Organizatorzy turystyki planują wycieczki z Ławicy m.in. do Araxos-Patra na Peloponezie, Almerii w Andaluzji oraz Ercan i Larnaki na Cyprze.

Mimo, że niektórzy cieszą się jeszcze tegoroczną opalenizną, którą zdobyli podczas wakacji letnich, a w mediach społecznościowych publikują zdjęcia związane ze wspomnieniami z podróży, to już teraz pojawiają się oferty „First Minute” na 2020 rok.
 
Jak wynika z informacji portu lotniczego Poznań-Ławica, organizatorzy turystyki zapowiedzieli aż 43 kierunki czarterowe w przyszłym sezonie. To rekordowa liczba, która daje wiele możliwości pasażerom poznańskiego lotniska, a także pokazuje, że dla biur podróży Ławica jest nadal ciekawym i ważnym miejscem na mapie organizowanych przez nich wylotów. Przypomnijmy, że Poznań jest trzecim co do wielkości ośrodkiem czarterowym w Polsce, co pozwoliło na niemal dwukrotne zwiększenie liczby odprawionych pasażerów w sierpniu w ciągu ostatniego dziesięciolecia.
 
Tak duża liczba połączeń cieszy także w kontekście niedawnego upadku biura podróży Neckermann. Część osób obawiała się przerzedzenia oferty z poznańskiego lotniska. Jak się okazuje – niepotrzebnie.
 
Wśród zapowiadanych na przyszły rok kierunków z wylotem z Poznania, organizatorzy turystyki planują kilka atrakcyjnych nowości w swojej ofercie, w tym takie destynacje jak m.in. Larnaka na Cyprze, Ercan na Cyprze Północnym, Sharm el Sheikh w Egipcie, Araxos-Patra na Peloponezie, Almeria w Andaluzji i Enfidha w Tunezji. Nie zabraknie także większości z dotychczasowych ofert i kierunków cieszących się zainteresowaniem wśród urlopowiczów.
 
Co ważne, należy pamiętać, że to, które połączenia ostatecznie zostaną zrealizowane zależy od samych pasażerów. Biura podróży podejmą decyzję o uruchomieniu ofert w zależności od tego, w jakim stopniu uda im się je sprzedać podróżnym. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Polacy coraz chętniej spędzają urlop korzystając z możliwości przemieszczania się samolotem na wakacje, można spodziewać się, że większość ofert spotka się z zainteresowaniem ze strony kupujących i znajdzie się w ostatecznej siatce połączeń czarterowych z Ławicy.
autorka: A. Karczewska