Kopenhaga, czyli kolorowe kamienice, monarchia i most do Szwecji

Kopenhaga – miasto kolorowych kamienic, rowerów, kontrastów i pozytywnej energii. Od wiosny 2020 roku będzie można tam polecieć bezpośrednio z poznańskiego lotniska Ławica płacąc niewiele za bilety lotnicze. Wszystko dzięki nowemu połączeniu realizowanemu przez tanie linie lotnicze Norwegian, które planują podbić serca podróżnych ze stolicy Wielkopolski.

Norwegian to tani przewoźnik lotniczy, który realizuje połączenia przede wszystkim na trasach skandynawskich. Poza możliwością przemieszczania się na północ Europy tanimi liniami, jego wejście na poznański rynek lotniczy oznacza dla pasażerów także większe możliwości dalszych podróży. Norwegian oferuje bowiem także połączenia do Azji i Ameryki Północnej i Południowej. Oznacza to, że pasażerowie z Ławicy mogą znaleźć tanie połączenia na inny kontynent z przesiadką na północy Europy.

Jednym z nowych kierunków, jakie ogłosił w ramach lotów z poznańskiej Ławicy jest Kopehaga. Ze stolicy Wielkopolski będzie można polecieć na lotnisko Kopenhaga-Kastrup (CPH),  czyli jeden z największych w Europie i największy w Skandynawii port lotniczy. Zlokalizowany jest na wyspie Amager, w miasteczku Kastrup, zaledwie 8 km od Kopenhagi, co jest dobrą wiadomością dla turystów – dojazd do centrum miasta nie wiąże się z długą podróżą.

Kopenhaga jest największym duńskim miastem, połączona mostem ze szwedzkim Malmo, co sprawia, że turyści swobodnie mogą poruszać się między dwoma państwami. To miasto nazywane rajem dla miłośników architektury. Kopenhaga kryje w sobie historię w niemal każdym budynku. Choć różni się od innych europejskich stolic, to nie ustępuje im pod żadnym względem.

Turyści odwiedzający to miasto cenią sobie także specyficzne podejście do życia mieszkańców, w tym wszechobecny spokój i „powolny” styl życia.  Podczas przechadzki po mieście nie sposób nie zauważyć licznych kolorowych i ciekawych architektonicznie kamienic, z których słynie Kopenhaga.

Jedną z głównych atrakcji jest Pałac Królewski Amalienborg, czyli rezydencja duńskich monarchów i rodziny królewskiej. To obiekt częściowo dostępny dla turystów, co czyni go niemal punktem obowiązkowym wycieczek, szczególnie wśród zagranicznych podróżnych. Samo Muzeum Pałacowe rocznie odwiedza prawi 80 tysięcy osób. Codzienną atrakcją jest ceremonia zmiany warty, która przyciąga tłumy na dziedziniec zamkowy.

Warto również zajrzeć do potężnego gmachu ratusza z wyjątkowym zegarem, który poza godzinami i minutami wszystkich stref czasowych pokazuje również położenie gwiazd i słońca.

Tuż przy ratuszu znajduje się plac Andersena, który jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, a także manifestacji czy protestów miejscowej ludności.

Starówka oznacza również szereg wąskich uliczek, którymi poruszają się piesi oraz liczni rowerzyści. Kopenhaga to również miasto kultury z licznymi muzeami oraz ogrodów.

Loty z portu lotniczego Poznań-Ławica do Kopenhagi realizowane przez linie lotnicze Norwegian rozpoczną się 31 marca 2020 roku. Odbywać się będą dwa razy  tygodniu – we wtorki i soboty, co daje możliwość swobodnego planowania zarówno weekendowych jak i krótszych wyjazdów.

 

autorka: A. Karczewska

autorka: A. Karczewska