Powstają fundamenty pod nową siedzibę Domu Pomocy Społecznej nr 1

Postęp na budowie nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej na Strzeszynie jest już widoczny – powstały zbrojenia i trwa wylewanie fundamentów.

Obecna siedziba DPS nr 1 w Poznaniu mieści się w kamienicy przy ul. Bukowskiej. Miejsce to nie odpowiada zapotrzebowaniom miasta, a na dodatek nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, chorych i starszych, przez co nie wypełnia do końca swojej funkcji.

Nowy budynek powstaje przy ul. Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie – będzie nowoczesny i funkcjonalny, dzięki czemu będzie można zapewnić seniorom opiekę na wyższym i europejskim poziomie.

Pensjonariusze będą mogli zamieszkań w jedno- i dwuosobowych pokojach w pełni dostosowanych do potrzeb osób starszych. Pokoje będą nie tylko większe niż te przy ul. Bukowskiej, ale także wyposażone w łazienkę.

W budynku znajdą się także: gabinet doraźnej pomocy medycznej oraz zaplecze higieniczno-sanitarne, pomieszczenia biurowe i administracyjne, jadalnię, pokój gościnny i dzienny, kaplicę, kuchnię i pralnia z suszarnią. Do dyspozycji pensjonariuszy będą również kino-cafe oraz przestrzenie wspólne.

W nowej siedzibie będzie mogło zamieszkać 100 pensjonariuszy.

Prace przy budowie już trwają. Do tej pory udało się wykonać zbrojenia i część fundamentów – trwa wylewanie kolejnych, które mają być gotowe do końca tego roku. Cały gmach ma być gotowy za dwa lata – pod koniec 2021 roku.

Koszt inwestycji to ok. 43 miliony złotych.