Budowa nowej siedziby DPS przebiega zgodnie z planem. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku

Budowa nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Poznaniu przebiega zgodnie z harmonogramem. Obiekt powstaje przy ul. Żołnierzy Wyklętych i ma być gotowy w ostatnim kwartale 2021 roku. Zapewni wyższy standard pobytu i opieki dla podopiecznych.

Obecna siedziba DPS nr 1 mieści się w kamienicy przy ul. Bukowskiej, jednak nie zapewnia ona odpowiednich standardów opieki w tego typu obiektach. Przeprowadzka na Strzeszyn ma to zmienić. Miejsce znajdzie tam 100 pensjonariuszy.

W budynku przy ul. Żołnierzy Wyklętych pokoje jednoosobowe będą miały prawie 20m2, natomiast dwuosobowe o około 8 metrów kwadratowych więcej. Każdy będzie miał własną łazienkę.

W budynku znajdą się także pomieszczenia biurowe i administracyjne, a także gabinet pomocy doraźnej i zaplecze higieniczno-sanitarne. Będzie także kuchnia, jadalnia, pokój gościnny, pokój dzienny, pralnia z suszarnią oraz kaplica. Powstanie też kino-cafe oraz wspólne przestrzenie z pracowniami.

W piwnicy mieścić się będą garaże oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe, a także zaplecze socjalne i higieniczno-sanitarne.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace przy budowie nowego obiektu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Widoczne są już fundamenty budynku, a obecnie budowane są ściany piwnicy. Gotowe są już przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne.

Zgodnie z założeniami, do czerwca 2020 roku budynek ma być już w stanie surowym otwartym, czyli gotowe będą roboty konstrukcyjne dla wszystkich kondygnacji i dachu. Całość inwestycji, czyli zakończenie zarówno robót budowlanych jak i wyposażenie obiektu, a także przekazanie go do eksploatacji ma nastąpić w ostatnim kwartale 2021 roku.