Północna nitka mostu Lecha otwarta, ale… południowa została zwężona – duże korki w okolicy!

W nocy otwarto nową, północną nitkę mostu Lecha. Po 1,5 roku prac przejazd na linii wschód-zachód jest możliwy po nowym obiekcie. To dobra wiadomość dla kierowców. Zła jest taka, że… południowa została zwężona, co już przed godziną 7:00 spowodowało powstanie dłuższego niż zwykle korka, choć poranny ruch komunikacyjny dopiero się rozkręca.

Na nitce południowej konieczna jest wymiana nawierzchni z uwagi na jej duże zniszczenie spowodowane przerzuceniem intensywności natężenia ruchu tylko na jedną nitkę. Choć prace miały rozpocząć się dopiero w przyszłym tygodniu to w środę późnym wieczorem poinformowano, że remont nawierzchni rozpocznie się już w piątek, 13 grudnia, ponieważ pozwolą na to zapowiadane warunki atmosferyczne.

By przygotować prace, od rana południowa nitka mostu jest zwężona po obu stronach – zarówno od strony ul. Lechickiej jak i Bałtyckiej. Zmieniono organizację ruchu tak, by można było rozpocząć prace na zewnętrznej połowie dojazdów.

Spowodowało to powstanie jeszcze większego niż w ostatnich miesiącach korka już przed godziną 7:00. Kierowcom zdecydowanie zaleca się omijanie tego rejonu. Obecnie zator na ul. Lechickiej zaczyna się już na wysokości ul. Połabskiej, a zakorkowane są również dojazdy do ul. Lechickiej – ul. Serbska, Szelągowska i Naramowicka.

Jak zapowiada PIM, prace związane z wymianą nawierzchni na południowej nitce mostu mają zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia.