Ostatni mecz przy Bułgarskiej w tym roku. Lech Poznań spotka się z Arką Gdynia

Już dziś w ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań podejmie u siebie Arkę Gdynia. Zawodnicy wybiegną na murawę punktualnie o godzinie 20:30. Piłkarze trenera Dariusza Żurawia po sobotnim remisie we Wrocławiu z pewnością będą chcieli zakończyć rok ze zwycięstwem i dopisaniem cennych trzech punktów do ligowej tabeli.

Niestety w tym meczu trener nie będzie miał do dyspozycji podstawowego pomocnika „Kolejorza” Pedro Tiby, który po otrzymaniu czerwonej kartki w starciu ze Śląskiem musi odbyć przymusową pauzę. Ponadto w meczu z powodu kontuzji nie wystąpią Robert Gumny oraz Tomasz Cywka. 
Zespół Arki jak do tej pory zajmuje 13 miejsce w lidze. Drużyna jest pobudzona serią dwóch zwycięstw nad KGHM Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce i nie należy jej skreślać w dzisiejszym meczu.

Zespół z pomorza osłabiony brakiem Aleksandra Rogicia, Christiana Maghomy i Adama Deji, stanie przed bardzo ciężkim wyzwaniem. 
Mecz z pewnością dostarczy wielu emocji, gdyż zwycięstwo Arki może pomóc im umocnić pozycję w tabeli a nawet o awans o jedną pozycję.Z kolei zwycięstwo Lecha może wywindować ich nawet na 4. pozycję na zakończenie rundy jesiennej.