Drzewa oddzielą osiedle od ul. Hetmańskiej

Mieszkańcy ratajskiego osiedla chcieli odgrodzić się od ul. Hetmańskiej drzewami. Dzięki temu na osiedlu będzie nieco ciszej, bezpieczniej, a także docierać będzie tam mniej zanieczyszczeń z ruchliwej ulicy. Zyska także estetyka okolicy, ponieważ drzewa będą zdobić teren. Prace rozpoczęły się od cięć odmładzających i usunięciu zamierających lub znajdujących się w złym stanie dotychczasowych roślin. Teraz […]

Mieszkańcy ratajskiego osiedla chcieli odgrodzić się od ul. Hetmańskiej drzewami. Dzięki temu na osiedlu będzie nieco ciszej, bezpieczniej, a także docierać będzie tam mniej zanieczyszczeń z ruchliwej ulicy. Zyska także estetyka okolicy, ponieważ drzewa będą zdobić teren.

Prace rozpoczęły się od cięć odmładzających i usunięciu zamierających lub znajdujących się w złym stanie dotychczasowych roślin. Teraz rozpoczęło się sadzenie ponad 150 drzew, które na prośbę mieszkańców będą różnorodne gatunkowo, a wśród nich zarówno liściaste jak i iglaste.

Wykonane zostaną naturalistyczne obsadzenia m.in. robinii białej, sosny czarnej, klonu polnego, lipy drobnolistnej i klonu jawora, które mają dłużej zdobić okolice niż w obecne krótkowieczne wierzby mandżurskie.

Prace mają potrwać do końca marca 2020 roku. Gwarancja pielęgnacyjna na drzewa będzie obowiązywała do 30 listopada 2021 roku.