Źle zabezpieczona roślinność przy realizowanych inwestycjach – Rada Osiedla Wilda prosi o interwencję

Rada Osiedla Wilda zwróciła się z prośbą do Poznańskich Inwestycji Miejskich o interwencję w sprawie nieodpowiedniego zabezpieczenia roślinności przy realizowanych przez spółkę inwestycjach. Jak wskazują osiedlowi radni, nie jest to pierwszy raz, gdy inwestorzy zapominają o dbaniu o zieleń.

Rada Osiedla Wilda poinformowała, że w środę zgłosiła spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie brak odpowiedniego zabezpieczenia drzew i korzeni w rejonie skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi i Matyi, gdzie spółka prowadzi inwestycję.

Radni wskazali na brak osłon na drzewach i wykopy prowadzone w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Okazuje się, że w misach drzew składowane są materiały budowlane, a nawet parkowane są tam samochody, co jest zdecydowanie niezgodne z zasadami dbania o roślinność.

Jak podkreśla rada osiedla, nie jest to pierwszy raz, gdy drzewa padają ofiarą nieodpowiednich działań przy realizacji inwestycji. Przy ul. Wierzbięcice drzewa zostały mocno uszkodzone podczas realizacji innej budowy prowadzonej przez prywatnego inwestora. Zdaniem lokalnych radnych, biorąc pod uwagę okoliczności, PIM tym bardziej powinny zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tych roślin.

Rada Osiedla, po sygnałach od mieszkańców, zwraca uwagę również na inną inwestycję miejskiej spółki. Przy budowie drogi rowerowej na ul. Dolna Wilda nieodpowiednio zabezpieczono krzewy podczas prac przy chodniku. W efekcie, rośliny zamiast zostać profesjonalnie przycięte, zostały pogniecione i połamane.

Radni poprosili spółkę o pilną interwencję i zapewnienie odpowiedniej ochrony dla roślinności nie tylko przy aktualnych, ale także przyszłych inwestycjach.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.