Ambasador Indonezji odwiedziła Poznań

Siti Nugraha Mauludiah pełni funkcję dyplomatyczną w Polsce od stycznia 2019 roku, jednak nie była to jej pierwsza wizyta w Poznaniu – choć pierwsza w Urzędzie Miasta. W czasie spotkania z wiceprezydent Kierzek-Koperską rozmawiano m.in. o 65-leciu nawiązania więzi dyplomatycznych między Polską a Indonezją. Omówiono również planowany na drugą połowę roku Dzień Indonezji, którego celem […]

Siti Nugraha Mauludiah pełni funkcję dyplomatyczną w Polsce od stycznia 2019 roku, jednak nie była to jej pierwsza wizyta w Poznaniu – choć pierwsza w Urzędzie Miasta.

W czasie spotkania z wiceprezydent Kierzek-Koperską rozmawiano m.in. o 65-leciu nawiązania więzi dyplomatycznych między Polską a Indonezją. Omówiono również planowany na drugą połowę roku Dzień Indonezji, którego celem jest promocja kultury i języka indonezyjskiego.

Panie rozmawiały o możliwej współpracy między Indonezją a stolicą Wielkopolski. Poznański UAM od lat współpracuje z indonezyjską ambasadą w zakresie organizacji Dnia Indonezyjskiego.

Katarzyna Kierzek-Koperska przekazała ambasador prezent. Dyplomatka wpisała się także do miejskiej księgi gości.