Ul. św. Wawrzyńca będzie przedłużona. Ma odciążyć ul. Dąbrowskiego

Już niedługo ul. św. Wawrzyńca zyska nowe oblicze i będzie dostępna w bezpieczny sposób dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Trwają przygotowania do budowy ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do ul. Kościelnej.

Obecnie ten fragment ul. św. Wawrzyńca jest częściowo nieprzejezdny, bardzo wąski i w dużym stopniu zarośnięty. Po zmianach ma być jednopasmową jezdnią z drogami rowerowymi oraz chodnikami. W ten sposób zapewni się dogodny przejazd samochodami, a także bezpieczne przejście i przejazd rowerem. Usprawni to również układ komunikacyjny w okolicy.

Nowa droga ma częściowo odciążyć ul. Dąbrowskiego przede wszystkim pełniąc funkcję dojazdową dla okolicznych mieszkańców.

Trwają prace przy tworzeniu projektu wykonawczego inwestycji. Jednocześnie złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Nowa droga ma mieć około kilometra długości, powstanie wzdłuż nasypu kolejowego. Częściowo przebudowane zostaną również skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego oraz z ul. Kościelną. W ramach inwestycji wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa i oświetlenie na całej długości ulicy. Zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach, a dodatkowo, powstaną również nowe przystanki autobusowe.

Budowa zaplanowana jest na lata 2021-2022.