Kolejny wyciek nieznanej substancji do Warty

Na wysokości Łazienek Rzecznych przy ul. Piastowskiej po raz kolejny w ostatnich miesiącach doszło do wycieku nieznanej substancji do Warty. Sprawą zainteresował się Urząd Miasta.

Wyciek zauważono w niedzielę w godzinach popołudniowych. Substancja o białym zabarwieniu wpadała do Warty z wlotu kanału burzowego przy ul. Piastowskiej w rejonie Łazienek Rzecznych. Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 6.

Strażacy zabezpieczyli miejsce i założyli rękaw sorpcyjny, który miał na celu ograniczenie wycieku. Nie stwierdzono zagrożenia dla okolicy.

Strażacy pobrali próbki wody do badania, by ustalić co to za substancja.

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu, Urzędu Miasta Poznania oraz Dyżurny Kierownictwa KM. 

To nie pierwszy raz, gdy rzeka jest zanieczyszczana w tym miejscu. Wyciek nieznanej substancji zdarza się tam niemal regularnie od miesięcy. Do tej pory nie udało się ustalić sprawcy, ale sprawą zainteresował się Urząd Miasta, który chce ustalić osobę lub osoby odpowiedzialne za zanieczyszczanie rzeki.