Po wczorajszym wypadku nadal duże utrudnienia na trasie kolejowej Poznań-Wągrowiec

Jeszcze przez wiele godzin potrwa sprzątanie skutków wczorajszego zderzenia samochodu ciężarowego z szynobusem w Murowanej Goślinie/Bolechowie na trasie kolejowej Poznań-Wągrowiec. Ruch pociągów pozostaje wstrzymany, a na wyłączonym odcinku kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Do wypadku doszło w środę w godzinach popołudniowych, o czym pisaliśmy tutaj.

Mimo ciągłych prac na miejscu zdarzenia, nadal występują utrudnienia. Zamknięty dla ruchu kolejowego jest odcinek Murowana Goślina – Bolechowo. Koleje Wielkopolskie uruchomiły tam zastępczą komunikację autobusową.

Na odcinku Murowawa Goślina – Wągrowiec kursują pociągi, a od stacji Bolechowo do Poznania szynobusy. Na odcinku między Murowaną Gośliną a Bolechowem, pasażerowie muszą przesiadać się na autobusy.

Zamknięty jest również przejazd kolejowy, który jest częścią obwodnicy Murowanej Gośliny, co powoduje utrudnienia także dla kierowców. Samochody kierowane są objazdem przez Bolechowo Osiedle i centrum Murowanej Gośliny.

Akcja usuwania skutków zdarzenia może potrwać jeszcze do wieczora. Z uwagi na poważne uszkodzenie, dużo problemów sprawia m.in. ściągnięcie z trasy rozbitego pociągu.

W wypadku ucierpiało 14 osób, spośród których 1 jest w stanie ciężkim. Policja chce wnioskować o areszt dla kierowcy samochodu ciężarowego, który wjechał na przejazd pomimo opuszczonych szlabanów i nadawanego sygnału świetlnego.