Oświetlenie na stadionie przy Drodze Dębińskiej już gotowe

Na boisku przy ul. Droga Dębińska zamontowano już 160 reflektorów, które zapewnią odpowiednie oświetlenie na terenie obiektu. Reflektory zostały rozdzielone na cztery maszty oświetleniowe, dzięki czemu boisko będzie równomiernie rozświetlone. To kolejny krok w kierunku powrotu Warty Poznań na własną arenę podczas rozgrywek ligowych.

W ramach modernizacji obiektu stadion Warty Poznań ma stać się miejscem spełniającym wymogi licencyjne PZPN, by poznańska drużyny mogła powrócić do rozgrywania spotkań na własnym boisku. Na ten moment czeka zarówno klub jak i kibice. Obecnie mecze “u siebie” Zieloni rozgrywają w Grodzisku Wielkopolskim.

Zakończono prace ziemne i instalacyjne, a ostatnim etapem modernizacji był montaż czterech masztów oświetleniowych – na każdym z nich zamontowano po 40 reflektorów. Dzięki temu boisko będzie oświetlane lampami o łącznej mocy 1600 luksów.

Na boisku zamontowano także stację transformatorową, która jest niezbędna do uruchomienia systemu.

Zakończenie wszystkich prac montażowych zaplanowano na koniec maja. Oznacza to, że jupitery rozbłysną przy Drodze Dębińskiej na przełomie maja i czerwca.