Warta ma nowego większościowego udziałowca

Spółka DD12 Lab została nowym większościowym udziałowcem Warty Poznań S.A. Grupa inwestorów nabyła pakiet akcji od dotychczasowego właściciela klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego.

 

Farjaszewski był właścicielem klubu przez 4 lata. Kiedy pojawił się w Warcie, drużyna była chwilę po awansie do Fortuna 1 Ligi. Ze względu na problemy zespołowi groziło nawet wycofanie z rozgrywek. Ostatecznie udało się poprawić sytuację w klubowych gabinetach i doprowadzić do rozwoju Warty.

Drużyna awansowała do PKO BP Ekstraklasy, czyli najwyższej ligi piłkarskiej w kraju. Rywalizując z piłkarską elitą udało się dwukrotnie utrzymać w lidze. Niedawno Warciarze zaczęli trzeci sezon z rzędu wśród najlepszych drużyn w kraju.

Bartłomiej Farjaszewski zdawał sobie sprawę, że konieczny jest kolejny krok w rozwoju całego klubu. Postanowił napisać więc list otwarty, w którym zachęcał inwestorów do współpracy.

Teraz do klubu wchodzi spółka DD12, której prezesem jest Paulina Sypniewska. Ma to być kontynuacja wcześniej założonego planu rozwoju Warty na wielu płaszczyznach. Kobieta dołączy do Rady Nadzorczej Klubu, w której pozostanie również Bartłomiej Farjaszewski.

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że spółka, którą kieruję, została właścicielem klubu tak zasłużonego, o pięknych tradycjach, dwukrotnego mistrza Polski, który zarazem tak dobrze odnajduje się we współczesnych realiach. Uważam, że trudno nie mieć sympatii do tych działań, trudno nie kibicować „Zielonym”. Spółka, którą reprezentuję nabyła większościowy pakiet udziałów w Warcie Poznań. Nie wprowadza to znaczących zmian w sposobie funkcjonowania klubu. Klub już teraz jest bardzo dobrze zarządzany. Nie zmienia się zarząd oraz skład rady nadzorczej. Dotychczasowa strategia jest dobrze przygotowana i skutecznie realizowana oraz wpisuje się w wartości, na jakich będzie bazować koncept DD12 Lab. – wyjaśnia Paulina Sypniewska.