Kolejny przypadek niszczenia mienia w Poznaniu. Tym razem na Gliniankach

Choć pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest wiele, a atrakcji w Poznaniu nie brakuje, to wciąż pojawiają się osoby, które nadmiar czasu i energii zużywają do niszczenia wspólnego mienia. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, tym razem do dewastacji doszło na Gliniankach na Świerczewie.

Wiaty przystankowe, elewacje budynków, kosze na śmieci, ławki, latarnie, pomniki – wszystkie te elementy niejednokrotnie padają ofiarą wandali i są niszczone. Koszty naprawy lub wymiany są wysokie i wpływają na realizację nowych zadań i inwestycji. Często trudno jest ustalić sprawców, którzy mogliby zostać ukarani za swoje czyny i pokryć koszty odnowy.

Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że doszło do kolejnego przypadku dewastacji wspólnego mienia. Tym razem wandal lub wandale zniszczyli ławkę na terenie Glinianek po stronie Świerczewa. Obecnie nie nadaje się ona do użytku.

ZZM apeluje, by w przypadku bycia świadkiem incydentu, w którym dochodzi do niszczenia mienia, zgłaszać sprawę policji. Pozwoli to na przyspieszenie interwencji, a tym samym zwiększy prawdopodobieństwo ustalenia i ukarania sprawcy.