Wycieczka po ekspozycji przyszłego Muzeum Powstania Wielkopolskiego w wersji… online

Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie można przekroczyć próg nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, to już teraz można je zwiedzać… wirtualnie. Na dwa dni przed kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodegłości uruchomiono specjalną stronę internetową poświęconą budowie nowej siedziby muzeum oraz części eksponatów.

Strona powstała, by na bieżąco informować mieszkańców i wszystkich zainteresowaych o postępach w zakresie budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Jednocześnie, prezentowana tam będzie część najciekawszych eksponatów, które na razie dla zwiedzających dostępne są jedynie w takiej, wirtualnej formie.

Na stronie znajdują się podstawowe informacje o przyszłej inwestycji, a także animowana wizualizacja.

Dostępnych jest również sześć historii związanych ze zwycięskim Powstaniem, które można obejrzeć i ich posłuchać. Opierają się na wybranych eksponatach, nawiązując do przyszłej stałej ekspozycji muzeum.

Katalog najciekawszych eksponatów będzie cały czas aktualizowany. Na stronie znajduje się również informacja o trwającej zbiórce eksponatów, którymi mieszkańcy chcieliby podzielić się z muzeum.

Wirtualny spacer po placówce to prezent dla poznaniaków i Wielkopolan na dwa dni przed kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dostępny jest na nowej stronie internetowej.