Burmistrz Jarocina poinformował, że stracił prawo jazdy

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki poinformował mieszkańców na swojej stronie społecznościowej, że stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości. Podkreślił, że policja słusznie go ukarała, ponieważ był tam znak informujący o terenie zabudowanym.

„W zasadzie nie ma się czym chwalić, ale lepiej, żebyście dowiedzieli się ode mnie. Przekroczyłem prędkość… Tymczasowo straciłem prawo jazdy”

 napisał w czwartek wieczorem na swoim Facebooku burmistrz Pawlicki.

Zaapelował: „pamiętajcie, że na drodze trzeba być zawsze czujnym i w odpowiednim momencie zdjąć nogę z gazu. Ja już będę pamiętał, ale póki co, przez najbliższe 3 miesiące mogę być tylko pasażerem”.

Do zdarzenia doszło w czwartek w powiecie konińskim. Burmistrz przejeżdżał przez Janów, gdzie – jego zdaniem – w polu stało kilka domów. „Sądziłem, że to teren niezabudowany” – powiedział.

„Jechałem z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej prędkości w tym terenie 50 km/h”

 przyznał.

Podkreślił, że policja słusznie go ukarała mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, ponieważ był tam znak informujący o terenie zabudowanym.

Pod wpisem burmistrza pojawiły się komentarze internautów, którzy docenili szczerość włodarza Jarocina i przyznanie się do winy. „Szacun za szczerość”, „Super, że ma pan odwagę powiedzieć o rzeczach mało przyjemnych” czy „Każdy ma prawo do błędów, jesteśmy tylko ludźmi” – to tylko niektóre z zamieszczonych komentarzy.