Rozpoczyna się sezon na KontenerArt

Choć mniej hucznie niż zwykle i przy ograniczonych możliwościach to właśnie dziś rozpocznie się 13. już sezon KontenerArt na terenach nadwarciańskich. To jeden z sygnałów, że sezon wydarzeń i plenerowych miejsc relaksu powoli się rozpoczyna.

KontenerArt jest jedną z najpopularniejszych atrakcji wśród mieszkańców i turystów, którzy od wiosny aż do jesieni spędzają tam wiele czasu uczestnicząc w warsztatach, koncertach, wydarzeniach czy po prostu relaksując się z rodziną i znajomymi.

Tegoroczna inauguracja sezonu nazywana jest przez organizatorów „małym otwarciem”, z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tradycyjnej imprezy otwarcia. Przy zaostrzonym reżimie sanitarnym i ograniczeniach związanych z działalnością lokali gastronomicznych, będzie jednak można rozpocząć sezon na „nadwarciański relaks w plenerze”.

Już od godziny 14:00 oficjalnie rozpoczną funkcjonowanie punkty na terenie Kontenerów. Zgodnie z obostrzeniami, mogą one serwować jedzenie i napoje jedynie w formie na wynos.

Będzie można także zajrzeć do butiku kontenerowego, gdzie można zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze lokalnych artystów.

Organizatorzy zapewniają, że w tym sezonie, mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, nie zabraknie atrakcji. W programie znalazły się m.in. koncerty, jam session, slamy poetyckie, warsztaty z recyklingu tkanin i mebli, muzykę, taniec oraz spotkania z twórcami.