Klasyki polskiej kinematografii podczas kina letniego w Starym Browarze

Stary Browar rozpoczyna kolejną odsłonę kina plenerowego, które w tym roku będzie się odbywać na Dziedzińcu Sztuki. Tegoroczny repertuar skupiony jest na polskich klasykach kinematografii.

 

Od kilku lat Stary Browar zaprasza do siebie na kino plenerowe w czasie wakacji. To atrakcja, która pozwala na filmowy relaks w centrum miasta w urokliwej scenerii.

Seanse tradycyjnie będą odbywały się w środy przez całe wakacje – aż do 25 sierpnia. Zmienia się lokalizacja – zamiast Parku, do którego przyzwyczaili się widzowie w ostatnim czasie, w tym roku główną areną kinową znów będzie Dziedziniec Sztuki. W deszczowe i wietrzne wieczory seanse będą przenoszone na Szachownicę w Pasażu.

Tegoroczny repertuar tworzą polskie filmowe klasyki. Nie zabraknie m.in. kultowego „Rejsu”, „Misia” czy „Seksmisji”. Co ciekawe, wszystkie filmy będą odtwarzane z analogowych taśm 35 mm.

Wstęp jest bezpłatny, a początek seansów zaplanowano na 21:00. Uczestnicy proszeni są o stosowanie się do obowiązujących zasad reżimu sanitarnego, w tym przede wszystkim dystansu społecznego.

Repertuar:


30 czerwca – Rejs (1970) reż. Marek Piwowski
7 lipca – Amator (1979) reż. Krzysztof Kieślowski
14 lipca – Aktorzy prowincjonalni (1978) reż. Agnieszka Holland
21 lipca – Miś (1981) reż. Stanisław Bareja
28 lipca – Nóż w wodzie (1961) reż. Roman Polański
4 sierpnia – Wodzirej (1977) reż. Feliks Falk​
11 sierpnia – Dzień Świra (2002) reż. Marek Koterski​
18 sierpnia – Seksmisja (1983) reż. Juliusz Machulski
21 sierpnia – Ostatni dzień lata (1958) reż. Tadeusz Konwicki