Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej – utrudnienia w ruchu

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego wchodzi w fazę prac zasadniczych, dlatego 10 maja (poniedziałek) zmieni się organizacja ruchu w rejonie inwestycji.

 

W celu ograniczenia utrudnień, budowa została podzielona na etapy. W pierwszej kolejności roboty będą toczyć się głównie między rondem Skubiszewskiego a ul. Babimojską w rejonie istniejących chodników, co wiąże się z wyłączeniami i wygrodzeniami terenu. Dojście do szkoły przy ul. Jawornickiej zostanie zachowane, natomiast do biurowca Pixel należy kierować się nie od ronda Skubiszewskiego, a od Babimojskiej.

Po drugiej stronie ul. Grunwaldzkiej także planowane są wyłączenia chodnika pomiędzy ul. Węgorka a Rumuńską, przy czym dojście do hotelu IOR przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwe wydzielonym ciągiem. Ponadto przejście dla pieszych na wysokości ul. Babimojskiej zostanie przesunięte na północną stronę skrzyżowania.

W ramach prac mogą wystąpić czasowe zawężenia zewnętrznych pasów ruchu ul. Grunwaldzkiej, jednak pozostaną one przejezdne. Możliwe są również chwilowe utrudnienia związane z dostawą sprzętu ciężkiego na plac budowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej umożliwi rowerzystom bezpieczny i komfortowy dojazd z Junikowa do centrum miasta. To kontynuacja prac, dzięki którym powstały już drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich.