Zidentyfikowano kobietę, której ciało wyłowiono w kwietniu z Warty

Znane są wyniki badań DNA, które przeprowadzono, by ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki wyłowiono w ubiegłym miesiącu z Warty.

 

Ciało młodej kobiety w stanie dużego rozkładu wyłowiono z Warty, w rejonie poznańskich Naramowic 10 kwietnia. Wówczas pojawiły się informacje o tym, że może to być 19-letnia Natalia Lick, która zaginęła w nocy z 25 na 26 lutego.

Z uwagi na stan rozkładu zwłok, nie można było jednoznacznie zidentyfikować konkretnej osoby. Nie pomogła także sekcja zwłok. Zdecydowano się na badania DNA.

Dziś otrzymano wyniki, które potwierdziły, że ciało należy do zaginionej 19-latki. Informację przekazano na grupie na Facebooku poświęconej poszukiwaniom, potem potwierdził ją także rzecznik wielkopolskiej policji.

Natalia Lick po raz ostatni widziana była na os. Powstań Narodowych. Poszukiwania prowadzono nie tylko na Ratajach, ale i w całym Poznaniu. Dziewczyna zniknęła w nocy. Jej ojciec po powrocie z nocnej zmiany do mieszkania zastał otwarty dom oraz rzeczy osobiste córki w mieszkaniu.