Od wtorku kontynuacja prac na ul. Roboczej

We wtorek, 18 maja, rozpoczną się kolejne prace związane z wykonywaniem oznakowania na ul. Roboczej. To element wprowadzania Strefy Płatnego Parkowania.

 

Prace na ul. Roboczej podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym nowe znaki poziome i pionowe pojawiły się pomiędzy ulicami Przemysłową i Sikorskiego. Teraz zmiany zostaną wdrożone na pozostałej długości ulicy.

Dwukierunkowy charakter ul. Roboczej oraz parkowanie na miejscach równoległych zostaną zachowane. To ostanie będzie jedna uporządkowane. Oznacza to brak możliwości postoju w obrębie skrzyżowań z ul. Sikorskiego, Kosińskiego i Fabryczną, a także w odległości mniejszej niż 10 m od przejść dla pieszych. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone po zachodniej stronie ulicy, tj. od strony torów kolejowych. Skrzyżowanie z ul. Fabryczną będzie równorzędne. W tym miejscu pojawi się też znak informujący o wjeździe w strefę ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Skorygowane zostanie oznaczenie przystanków autobusowych (charakterystyczne poziome „zygzaki” i znaki pionowe będą minimalnie przesunięte względem swojego obecnego położenia).

Prace na ul. Roboczej rozpoczną się we wtorek, 18 maja i powinny potrwać do środy, 19 maja. Dotrzymanie tych terminów będzie jednak uzależnione od sprzyjającej pogody.

Podczas prac na ul. Roboczej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.