Wyjątkowy skład wyjedzie na ulice Poznania na linii turystycznej

W najbliższy weekend na podróżnych na liniach turystycznych MPK Poznań będzie czekać wyjątkowa atrakcja. Na trasie linii 0 pojawi się dawno niewidziany na poznańskich ulicach historyczny skład.

 

Jak co weekend, na ulice Poznania wyjadą linie turystyczne: tramwajowa nr 0 oraz autobusowa nr 100 i 102 (ta druga jedynie w sobotę). W tym tygodniu przygotowano dodatkową atrakcję dla podróżnych.

Na linii numer 0 kursować będzie wyjątkowy tramwaj, który od dawna nie był widziany na torach w stolicy Wielkopolski. Jaki? Tego MPK Poznań na razie nie chce zdradzić.

Spółka postanowiła zostawić kilka podpowiedzi.

„Takie tramwaje pojawiły się na poznańskich (i nie tylko) torowiskach w latach 50. i kursowały po nich ponad 40 lat. Tramwaj, którym będzie można odbyć podróż na linii 0 przeniesie nas do epoki lat 1950-1975, ponieważ jego wygląd, m.in. kolorystyka i odtworzone w nim oryginalne detale pochodzą z tamtych czasów” – zapowiada MPK Poznań

Taka atrakcja z pewnością przypadnie do gustu nie tylko podróżnym, ale też miłośnikom zabytkowych pojazdów.

Jednocześnie, MPK Poznań przekazało, że w sobotę na linii 100 kursować będą Jelcz PR110 i Ikarus 280, a na linii 102 – tradycyjnie już – Jelcz RTO, czyli „ogórek” Natomiast w niedzielę do obsługi linii 100 przewidziane są Ikarusy. Ważne: w wyjątkowych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą być zmienione na inne.

W niedzielę wybrane kursy linii 100 (odjazdy o godzinie 11:20, 13:10 i 15:00 z Poznania Głównego) będą odbywać się z przewodnikiem.