Kolejny etap prac na ul. Krzywoustego i zmiana organizacji ruchu

Dzisiejszej nocy zmieni się organizacja ruchu na remontowanym odcinku ul. Krzywoustego. Ma to związek z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą nawierzchni jezdni na nitce wylotowej z miasta.

 

Remont rozpoczął się pod koniec marca i obejmuje odcinek ul. Krzywoustego między wiaduktem Franowo a węzłem Poznań Krzesiny, czyli do granicy miasta, na nitce wylotowej z Poznania.

Dzisiejszej nocy, czyli z 11 na 12 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap prac, co wiąże się ze zmiana organizacji ruchu. Prace prowadzone będą na prawym pasie ruchu, a to oznacza, że kierowcy zostaną przekierowani na lewy, który wcześniej był remontowany. Utrzymane będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W pierwszych dniach zjazd i wyjazd ze Szczepankowa będzie otwarty. Zmieni się to w przyszłym tygodniu, kiedy to 19 kwietnia zamknięty będzie wyjazd ze Szczepankowa. Osoby chcące wyjechać na ul. Krzywoustego na nitkę wylotową w kierunku autostrady A2 i Kórnika, będą skierowane objazdem przez ul. Krzywoustego w kierunku centrum miasta do węzła przy ul. Klenowskiej i Kinepolis. Utrudnienia mają potrwać do 12 maja.

Jednocześnie 19 kwietnia uruchomiony będzie tymczasowy zjazd w kierunku Szczepankowa tuż za obecnym.

Prace na prawym pasie ruchu mają potrwać przez cztery tygodnie, po których rozpocznie się kolejny etap robót, w tym układanie warstwy ścieralnej, oczyszczanie rowów odwadniających, ustawianie barier energochłonnych i humusowania. W tym czasie ruch będzie odbywał się naprzemiennie jednym pasem.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na początek czerwca 2022 roku.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM