Lany Poniedziałek: Jak szybko spalić wielkanocne kalorie?

Wielkanocne smakołyki potrafią złamać silną wolę niejednej osoby. Lukrowane babki, mazurki, serniki, czy pyszne sałatki i jajka z majonezem – kto by się nie skusił? Wielkanoc szybko minie, ale pochłonięte kalorie zostaną z nami dłużej. Jak szybko się ich pozbyć? Podpowiadamy, gdzie wybrać się w Lany Poniedziałek na spalanie kalorii.

Wielkanoc to czas na odpoczynek, spotkanie z rodziną i jak nakazuje polska tradycja i gościnność jest to czas na mnóstwo pyszności, którymi zastawione są świąteczne stoły w polskich domach. Jednak po świątecznym lenistwie o obżarstwie warto zajrzeć na… basen.

Pływanie i ćwiczenia na basenie świetnie wspomagają zrzucanie zbędnych kalorii. W wodzie nie działa grawitacja, ciało staje się lżejsze i można wykonywać ruchy, które w naturalnym środowisku przychodzą z trudem. Ta aktywność jest dla każdego – nie wymaga super kondycji, młodego wieku ani szczupłej sylwetki.

Termy Maltańskie w Niedzielę Wielkanocną będą zamknięte. Z kolei w Lany Poniedziałek będzie można oderwać się od wielkanocnego stołu i spędzić ten dzień aktywnie. Baseny sportowe będą otwarte w godz. 7.00 – 23.00, Aquapark 9.00 – 23.00, Świat Saun 13.00 – 23.00 oraz SPA 1306 w godz. 10.00 – 21.00. Tego dnia będą obowiązywać ceny Taryfy II. Pamiętajcie, tylko 30 minut ćwiczeń na basenie sprawi, że spalicie ok. 350 kcal!

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają w okresie świątecznym na baseny, lodowisko i bowling. W poniedziałek wielkanocny w godzinach 7.00 – 14.00 można popływać na basenie przy ul. Chwiałkowskiego 34, natomiast od godz. 14.00 miłośnicy łyżew mogą skorzystać z lodowiska Chwiałka. Tego dnia czynne będą także tory bowlingowe w Ośrodku Przywodnym Rataje na os. Piastowskim 106a (obowiązuje niedzielny cennik wynajmu torów).

Przez cały czas dostępny będzie natomiast orlik w Ośrodku Przywodnym Rataje na os. Piastowskim 106a oraz bieżnie na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie i na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ul. Gdańskiej 1. Miłośnicy nieco mniej wymagających aktywności mogą skorzystać z rodzinnego spaceru nad Maltą. Według prognoz pogoda w trakcie świąt ma temu sprzyjać.