Kolejorz wygrał derby, a Raków przegrał z Zagłębiem – Lech Poznań Mistrzem Polski!

Lech pokonał Wartę 2:1 w derbach Poznania, a kilka godzin później został mistrzem Polski, ponieważ Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin. Wieczorem na stadionie przy ul. Bułgarskiej piłkarze i kibice Lecha Poznań wspólnie cieszyli się z tego sukcesu.

Tydzień temu Lech Poznań odzyskał pozycję lidera PKO BP Ekstraklasa i losy mistrzostwa Polski znów zależały od niego. Konieczne było zwycięstwo w derbach Poznania i tak się też stało, choć początek nie ułożył się po myśli Kolejorza.

W 10. minucie Warta objęła prowadzenie po golu Michała Kopczyńskiego z rzutu karnego. Pomocnik Zielonych pojawił się na boisku w… 1. minucie zastępując Łukasza Trałkę. 38-letni zawodnik zakończył karierę, a ponieważ narzekał na uraz, to nie mógł zagrać w derbach. Przed meczem otrzymał pamiątkowe koszulki Lecha i Warty.

Zieloni objęli prowadzenie, ale to Kolejorz dyktował warunki w grze i dość szybko wyrównał po efektownym golu niezawodnego Joao Amarala. Na prowadzenie Lech wyszedł w ostatniej akcji pierwszej połowy. Pedro Rebocho zagrał płasko do Mikaela Ishaka, a ten tylko dostawił nogę i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Druga połowa nie było zbyt emocjonująca. Podopieczni Macieja Skorży mieli jeszcze z 2-3 dogodne okazje, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.
Lechici w drodze na swój stadion śledzili mecz Zagłębie – Raków. Strata punkty przez zespół z Częstochowy oznaczało pewny tytuł mistrza Polski dla Kolejorza. Ostatecznie Zagłębie wygrało 1:0 po golu w końcówce z rzutu karnego. Cały zespół Lecha oglądał ten mecz już w szatni stadionu przy ul. Bułgarskiej, a potem zapanowała szampańska zabawa.

Wieczorem piłkarze spotkali się jeszcze z kibicami pod stadionem, a już za tydzień po ostatnim meczu z Zagłębiem odbędzie się oficjalna feta.

Warta Poznań – Lech Poznań 1:2 (1:1)
1:0 Michał Kopczyński (k.) 10′
1:1 Joao Amaral 22′
1:2 Mikael Ishak 45+4′

Składy:

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Jan Grzesik, Łukasz Trałka (2′ Michał Kopczyński), Dawid Szymonowicz (46′ Aleksandr Pawłowiec), Robert Ivanov, Jakub Kiełb (90+1′ Michał Jakóbowski) – Miłosz Szczepański (61′ Jayson Papeau), Mateusz Kupczak, Miguel Luis, Frank Castaneda – Milan Corryn (61′ Niilo Maenpaa).

Lech Poznań: Mickey van der Hart – Joel Pereira, Lubomir Satka, Antonio Milić, Pedro Rebocho – Dawid Kownacki (78′ Adriel Ba Loua), Radosław Murawski, Jepser Karlstrom (84′ Nika Kwekweskiri), Joao Amaral (84′ Dani Ramirez), Jakub Kamiński – Mikael Ishak.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.