Lech Poznań pewnie wygrywa z Arką Gdynia!

Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Arkę Gdynia 3:0. Choć Lechici kończyli spotkanie w osłabieniu, przeważali przez całe spotkanie.

Przed meczem to Kolejorz był faworytem spotkania. Gospodarze od pierwszych minut kontrolowali grę i budowali akcje, jednocześnie spychając gości do defensywy.

Pierwsza bramka padła w 20. minucie, gdy po dobrym dośrodkowaniu Majewskiego, piłkę do siatki rywali skierował Gajos.

Choć Kolejorz był zdecydowanie częściej przy piłce, nadal ma problemy ze stworzeniem skutecznych akcji, a zawodnicy z “upiorem maniaka” zagrywali długie podania, które nie trafiały do kolegów w polu rywala.

Choć druga połowa zaczęła się znów od mocnego wejścia Lecha, to w 57. minucie z boiska za ostry faul wyleciał strzelec pierwszej bramki. To sprawiło, że Arka częściej zaczęła być przy piłce, jednak nie potrafiła zagrozić poznaniakom.

Lechici spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i czekali na kontrę, którą wykorzystali w 74. minucie, a wynik podwyższył Makuszewski.

To zdecydowanie podcięło skrzydła gościom, którzy odpuścili walkę i stawali się coraz bardziej niewidoczni na boisko, pomimo przewagi jednego zawodnika.

Arkę “dobił” w 83. minucie Situm po wykorzystaniu dośrodkowania z rzutu rożnego.