Na MTP będzie można zobaczyć najnowsze na świecie roboty

Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w kalejdoskop innowacyjnych technologii, kreujących nowe trendy w przemyśle. Roboty, maszyny, startupy, technologie 3D, widowiskowe pokazy wykorzystujące sztuczną inteligencję i cyfrowe bliźniaki – to wszystko czeka na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Nie zabraknie też wątku stricte poznańskiego. Codziennie w południe na targach trykać się będą… koziołki. Robotyczne.

Tegoroczna edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE trwać będzie od 31 maja do 3 czerwca. Weźmie w niej udział ponad 500 firm, liderów branży przemysłowej. W tym samym czasie odbywać się będą Targi Logistyki i Magazynowania MODERNLOG, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

– Targom ITM będą towarzyszyć pokazy maszyn, robotów, technologii addytywnych oraz panele dyskusyjne i warsztaty. Robotyzacja od kilku lat jest dominującym trendem w przedsiębiorstwach produkcyjnych. To świetna alternatywa dla firm borykających się z problemami kadrowymi. Nadeszły czasy bliźniaków cyfrowych i sztucznej inteligencji – dlatego te tematy także mocno wybrzmią w programie targów. Po raz pierwszy na targach ITM pojawi się bardzo nośny obecnie temat dotyczący komercjalizacji technologii kosmicznych i ich transferu do sektora pozakosmicznego. To jest przyszłość, która dzieje się dzisiaj – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Jak Poznań, to targi i koziołki!

Kiedy jakiś czas temu pytano Polaków, z czym najczęściej kojarzy im się Poznań, to znaczna większość odpowiadała: targi i koziołki! Takiego idealnego połączenia symboli stolicy Wielkopolski będzie można doznać podczas targów ITM. To tutaj, przez 4 dni targów, w samo południe będą trykać się dwa robotyczne koziołki. W ich konstrukcji zostaną wykorzystane elementy wydrukowane w technologii 3D. Wyjątkowe pokazy zorganizuje Politechnika Poznańska i firma MAB ROBOTICS.

– Na co dzień Politechnika wykorzystuje robota w badaniach naukowych, a MAB przy inspekcji podziemnych kanałów. Na czas targów ITM roboty zamienią się w poznańskie koziołki. Roboty są niewielkich rozmiarów  mają ~50cm wysokości i masę ~10kg. Jednak w tych niewielkich konstrukcjach ukryty jest ogromny potencjał! Silne napędy pozwalają wykonać salto i biec z prędkością 3m/s, a wbudowane komputery umożliwiają implementację autonomii. Głowy robotów zostały zamodelowane komputerowo i wytworzone przy wykorzystaniu druku 3D.- mówi Jakub Bartoszek z firmy MAB ROBOTICS.

 

Technologie 3D rewolucjonizują świat

Przemysł coraz wyraźniej dostrzega korzyści z zastosowania druku 3D w swojej działalności. Technologie przyrostowe, podobnie jak skanery 3D, stały się nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno małych biur projektowych, jak i dużych fabryk. Do dyspozycji zwiedzających na targach będą m.in.: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z nowymi trendami „na żywo”.

 

Innowacyjne startupy i pierwszy taki hakathon

Krakowski Park Technologiczny podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE zorganizuje strefę dla technologicznych startupów. W specjalnie zorganizowanej przestrzeni targów będzie można zobaczyć aż piętnaście startupów.

 

Po raz pierwszy na targach zorganizowany będzie Hakaton drone power, który pozwoli odkryć talenty i technologie dla bezpiecznej infrastruktury, kluczowej dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Partnerem Głównym hakatonu jest GRUPA ENEA. Przed zespołami postawiono wyzwania: klasyczne, robotyczne i koncepcyjne. Łączy je jedno: stworzenie algorytmu, technologii bądź rozwiązania zapewniającego nieprzerwane i bezpieczne działanie infrastruktury. Ta wyjątkowa burza mózgów potrwa dwa dni (2 i 3 czerwca).

 

Quo vadis przemyśle?

Rok wyzwań dla polskiego przemysłu – to hasło drugiej edycji Kongresu Industry Next towarzyszącego targom ITM INDUSTRY EUROPE. Przedstawiciele wiodących organizacji i firm sektora przemysłowego będą dyskutować na temat strategii przemysłowej Polski w kontekście perturbacji na rynku surowców, relokacji europejskiego przemysłu, a także nowych kierunków eksportowych. Prelegenci odmienią cyfryzację przedsiębiorstw przez wszystkie przypadki.

 

Inteligentny magazyn

Targi MODERNLOG nie bez powodu uznawane są za najważniejsze spotkanie sektora logistycznego w Polsce. Stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, aktualną ofertą firm, wymiany doświadczeń zawodowych i podjęcia rozmów handlowych.

 

– Targi Modernlog stają się coraz bardziej rozpoznawalną marką, która wzbudza zainteresowanie wśród profesjonalistów z branży logistycznej – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów MODERNLOG. – To dla nich budujemy bogaty program wydarzenia, który obejmuje pokazy maszyn w akcji, spotkanie eksperckie Log-Insight oraz dwudniową konferencję Smart Warehouse. 

 

Nieodzowną częścią targów MOERNLOG są pokazy maszyn w strefie In4Log (Innovation for Logistics Industry), podczas których będzie można z bliska przyjrzeć się pracującym urządzeniom i przekonać się o skuteczności nowoczesnych rozwiązań w magazynach. Z kolei podczas konferencji Smart Warehouse (1-2 czerwca) eksperci z zakresu inteligentnych magazynów, automatyzacji i robotyzacji procesów, digitalizacji danych oraz transportu wewnętrznego będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z gośćmi targowymi.

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.