Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku

W związku z kolejnym etapem prac od wtorku, 14 czerwca, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji poruszania się w jego ulicach.

 

Wykonawca rozpocznie rozbiórki nawierzchni na pierzei południowej i ulic odchodzących od płyty do (z wyłączeniem ul. Paderewskiego i Wielkiej) do pierwszych przecznic. Odcinki ulic odchodzących od Starego Rynku będą zamknięte dla ruchu kołowego, ale utrzymany zostanie ruch pieszych.

Na samej starorynkowej płycie będą kontynuowane prace archeologiczne, a także te związane z renowacją sieci wodociągowej i przebudową sieci gazowej.

Ciągi pieszych zostaną wygrodzone w kolejnych miejscach, jednak z uwzględnieniem dojścia do każdego budynku.

Ruch pojazdów związanych z budową będzie odbywał się po wydzielonych trasach. Dostawcy nadal nie mają możliwości wjazdu na płytę Starego Rynku.

Związane z budową pojazdy wielkogabarytowe (powyżej 3,5 tony) będą poruszały się ul. Paderewskiego oraz ulicą Wielką. Na placu budowy na Al. Marcinkowskiego wyznaczony zostanie dodatkowy plac przeznaczony wyłącznie do przejazdów oraz obsługi pojazdów wielkogabarytowych jadących do Starego Rynku bądź z niego wracających.

Na odcinku od ul. Garbary do ul. Szewskiej umożliwione zostanie parkowanie po obu stronach jezdni ul. Wielkiej.

Na czas robót zlikwidowane zostanie miejsce parkingowe dla dostaw na południowej stronie ul. Wielkiej, pomiędzy ulicami Ślusarską i Klasztorną. W zamian powstaną tymczasowe miejsca po drugiej stronie ulicy oraz na ul. Szewskiej.