Warta Poznań w finale walki o awans do Ekstraklasy!

Warta Poznań pokonała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim Bruk Bet Termelikę Nieciecza i awansowała do finału baraży decydujących o awansie do najwyższej klasy polskich rozgrywek – PKO Ekstraklasy.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji podczas spotkania. Oba zespoły były mocno zdeterminowane, by odnieść zwycięstwo. Zawodnicy byli świadomi tego, że w tym meczu zdecydowanie trzeba postawić na atak, a nie jedynie skupiać się na obronie. Dzięki temu już od pierwszych minut można było oglądać ciekawe akcje po obu stronach boiska.

Pierwszą i jak się później okazało – jedyną – bramkę w meczu strzelił Michał Jakóbowski. W 63. minucie “dobił” obroniony przez Tomasza Loskę strzał. Sytuacja nie była jednak prosta – początkowo sędzia miał wątpliwości, czy gol został zdobyty prawidłowo, ponieważ jego asystent zasygnalizował pozycję spaloną. Pomógł system VAR, który rozwiał niepewność i na podstawie analizy sytuacji bramka została zaliczona na konto Zielonych.

Zdobyty gol nie oznaczał jednak, że Warta zejdzie do obrony i będzie czekała na końcowy gwizdek. Choć przeciwnicy starali się doprowadzić do remisu, to poznaniacy skutecznie odpierali ataki jeszcze przed polem karnym – czasem także nieprzepisowo.

W finale baraży drużyna z Poznania spotka się z Radomiakiem Radom, który w tabeli uplasował się na czwartym miejscu – za Wartą.

Mecz, który przesądzi o awansie do Ekstraklasy odbędzie się w piątek, 31 lipca, o godzinie 17:40.