Kino, kawiarnia, spacer, czyli odkrywanie tajemnic Chwaliszewa

W weekend na mieszkańców Poznania czeka wiele atrakcji. Wiele z zaplanowanych wydarzeń łączy aktywne spędzanie czasu z poszerzaniem wiedzy uczestników. Taką propozycją jest np. przechadzka po Chwaliszewie, która odbędzie się w niedzielę.

 

Spacer jest organizowany w ramach cyklu, który polega na odkrywaniu różnych miejsc w Poznaniu. “Kino, kawiarnia i spacer…” to hasło, które towarzyszy spacerom odbywającym się podczas tego lata. W czasie każdej przechadzki prezentowana jest specjalnie przygotowana wystawa fotografii lub projekcja filmowa. Lokalne kawiarnie i restauracje dbają natomiast o pyszny poczęstunek dla zwiedzających. Dodatkowo na koniec przechadzki organizowane są konkursy z nagrodami.

Tym razem uczestnicy zwiedzą, leżące między Wartą a Garbarami, Chwaliszewo. Historię tej części miasta przybliży licencjonowany przewodnik, który przekaże najważniejsze informacje dotyczące tego miejsca.

Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 i potrwa około 2,5 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Zaplanowana trasa:
Nowa Gazownia (miejsce zbiórki) – Kościół Wszystkich Świętych – park Stare Koryto Warty – uliczki Chwaliszewa – Trasa Chwaliszewska – Cypel i port nad Wartą – dawny most Chwaliszewski – Złoty Krzyż i Międzymoście – restauracja Dmuchawce (zakończenie spaceru)